اخبار

صدای امریکا

آخرین خبرها و مطالب صدای امریکا را از اینجا دنبال کنید

Loading RSS Feed

نشرات زنده رادیوی صدای امریکا را اینجا بشنوید

درباره صدای امریکا

صدای امریکا بزرگترین سازمان چندرسانه‌ای خبری بین‌المللی امریکا است. صدای امریکا که در سال ۱۹۴۲ تاسیس شد، به پوشش همه‌جانبه، مستقل و ارایه حقایق به مخاطبین خود متعهد است. صدای امریکا به شکل کامل از طریق مالیه‌دهندگان امریکایی و در چارچوب سازمان رسانه‌های جهانی امریکا تمویل می‌شود.

جرالد آر. فورد، رئیس جمهور وقت ایالات متحده امریکا، در سال ۱۹۷۶ منشور صدای امریکا را امضا کرد. در این منشور آمده است:

صدای امریکا همیشه به عنوان یک منبع قابل اعتماد و قابل اطمینان خبری فعالیت خواهد کرد. اخبار صدای امریکا دقیق، واقعی و همه‌جانبه خواهد بود.

صدای امریکا، نه از تنها یک بخش جامعه امریکا، که از تمام امریکا نمایندگی خواهد کرد و از این رو، نظریات و روش‌های امریکایی را به شکل متوازن و همه‌جانبه بازتاب خواهد داد.

صدای امریکا پالیسی‌های ایالات متحده را به شکل واضح و موثر بازتاب خواهد داد و نیز بحث‌ها و نظریات مسئولانه در مورد این پالیسی‌ها را پوشش خواهد داد.

کانگرس امریکا در سال ۱۹۹۴، لایحه نشرات بین‌المللی امریکا را تصویب کرد. این قانون خبرنگاران صدای امریکا را ملزم می‌سازد تا در کار خود قابل اطمینان، دقیق، بی‌طرف، همه‌جانبه، متوازن و بازتاب‌دهندۀ تنوع فرهنگی و اجتماعی موجود در امریکا باشند.

کانگرس، هم‌چنین در سال ۲۰۱۶، قانون تنفیذ دفاع ملی را یک بار دیگر مورد تایید قرار داد که تاکید دارد کار خبرنگاری و گزارش‌دهی باید به شکل مستقل و بی‌طرفانه ادامه پیدا کند.

دا هم وګورئ
Close
Back to top button